POL TOUR 2019.

23 11 2018

W roku 2019 będziemy mieli 25 edycję turnieju Grand Prix Polski w Pool Bilard POL TOUR !!! Za nami 198 turniejów, w których zagrało ponad 16.000 zawodników. Dotychczas 49 osób wywalczyło w nich złote medale, a imprezy gościły w 45 miejscowościach.  Co dużo mówić- kawał historii.

W klasyfikacji medalowej 1995-2018 liderem jest Tomasz Kapłan (NOSAN Kielce ), który wygrał 20 razy, a łącznie wywalczył 57 medali. Na drugim miejscu znajduje się Radosław Babica ( Akademia Bilardowa Rokietnica)  z 18 złotymi krążkami i 53 medalami łącznie. Podium uzupełnia Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa). Ma on 15 złotych medali, a łącznie 36.  Po 10 zwycięstw mają: Mariusz Roter ( Sosnowiec) , Adam Ewald ( Pruszcz Gdański) i Mieszko Fortuński (ERG Folie Bieruń).

W ciągu tych dwudziestu czterech lat zmieniałem system organizacji turniejów. Graliśmy pucharowo ( kto przegrał ten odpadał), pełną podwójną przegraną ( gdzie finał mógł być grany 2 razy), podwójną przegraną; w grupach, a ostatnio 2 KO w setach. Zmieniały się zasady wypłaty nagród - od rzeczowych, po pieniężne-gotówkowe. Był sezon, gdzie płacone było za każdy wygrany mecz. Jako jedyny organizator imprez bilardowych na świecie , wspólnie ze sponsorami, wręczyłem zwycięzcą krajowego rankingu 5 samochodów !!! Jak zagramy w najbliższym sezonie ?

Na wniosek bardzo dużej grupy zawodników oraz pionu szkolenia w Polskim Związku Bilardowym powrócimy do gry w grupach metoda każdy z każdym. Później najlepsi zagrają w fazie pucharowej.  Ponieważ mieliśmy przypadki, że osoba przegrywająca pierwszy mecze poddawała pozostałe, co silnie zmieniało układ w grupie, każdy startujący będzie wpłacał kaucję, którą otrzyma z powrotem gdy dogra wszystkie mecze.

Na dzisiaj nie mam uzgodnień ze sponsorami i klubami. Nie mogę zatem powiedzieć nic o nagrodach oraz miejscach organizacji zawodów.  Ale na to jeszcze mamy trochę czasu.


Opcje

Info

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować