Rewolucyjny Cuetec

15 08 2009

 Marka  Cuetec kojarzy się z kijami posiadającymi szczytówkę ze sztucznego tworzywa. Ze zdziwieniem oglądaliśmy zatem, że mistrzowie świata Allison Fisher i Earl Strickland grają wyrobami tej firmy i stanowią jej sportowe twarze. Ostatnio do tego grona dołączył Jorgen Sandman, były prezes WPA ( Światowej Federacji Pool Bilarda) i WCBS ( Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych), który aktywnie promuje nowe serie.  O kijach Fisher i Stricklanda niewiele wiedzieliśmy.  Obecnie Cuetec odkrył karty i pokazał nowoczesną technologię i rewelacyjną jakość.  W nowych seriach np. Edge, Event, Arrow, Jorgen Sandman i Ares  zastosowano fantastyczną drewnianą szczytówkę,  klejoną komputerowo z 4 kawałków klonu kanadyjskiego. R360 , bo taką nazwę otrzymała, jest już uznana za absolutny hit.  Nie jest ona lakierowana, co cenią profesjonalni gracze. W R 360 standardowo  stosuje się 11 warstwową kapkę Cuetec Explorer. Rękojeść wewnątrz stanowi drewniany rdzeń obudowany najwyższej klasy materiałami. Na wierzchu ma owijkę z lnu irlandzkiego. Totalną nowością jest nie stosowany w innych kijach mechanizm do łatwego wyważania kija- “acueweight”. W stopce jest śruba, która dokręcana przesuwa wewnątrz rękojeści odważnik zmieniający punkt ciężkości w kiju. W modelach innych kijów wyższej marki należało wymieniać całe śruby. Interesująca jest także kolorystyka i wzornictwo nowych kijów mogące zadowolić nawet najwybredniejszych. Od 17 sierpnia Mak Marketing wprowadza na rynek serię Edge. Za niską cenę - 630 złotych oferowany jest wysokiej klasy kij. Cuetec rzucił wyzwanie innym markom. Ciekawe jak zostanie przyjęty w Polsce.



Weszli do kadry Europy.

9 08 2009

Rewelacyjny występ juniorów w mistrzostwach Europy potwierdził naszą pozycję w międzynarodowej rywalizacji.  Dziewięć medali, to wspaniały wynik. Cieszyć się należy jednak podwójnie.  Po raz pierwszy od czasu powołania kadry juniorskiej EPBF znajdą się w niej Polacy. Taki awans otrzymają Marek Kudlik i Monika Ząbek, zdobywcy złotych medali. Oni także wyjadą na mistrzostwa świata 2010.  Wróćmy jednak do kadry EPBF. Od kilku lat federacja europejska stara się otoczyć szczególną troską najzdolniejszych młodych zawodników. Pod kierunkiem trenerów D.Johnsa i G. Geisena przygotowują się oni do startu w  światowym finale. Spotkania konsultacyjne organizowane są 2-3 razy w roku. Całość kosztów przygotowań pokrywa EPBF.  Gratuluję zatem zawodnikom, ale także tym wszystkim, którzy pracowali na ich sukces.

W Niemczech numerem 1 została reprezentacja Rosji.  Nasi wschodni sąsiedzi nie mają zbyt długiej ławki zawodniczej, ale z wąską grupą pracują bardzo ostro. Słowa uznania dla Lwa Jarosłatseva z Moskwy za zaangażowanie i determinację. Drugą lokatę zapewnili sobie Niemcy wyprzedzając nas w ilości zdobytych złotych medali. Polska na 3 miejscu. Daje efekty także praca z kilkoma juniorami w Holandii. Ekipa tego kraju wraca z 4 medalami, w tym dwoma złotymi.  Na wyróżnienie zasługuje także Austria. Ten zespół tradycyjnie mieści się w czołówce, chociaż w tym roku zakończył start bez złota.  Łącznie 44 krążki powędrowały do 10 państw. Zobaczmy jak wygląda generalna klasyfikacja.

Państwo              Złote                     Srebrne                 Brązowe          Razem

1. Rosja                  4                               3                              3                   10

2. Niemcy               3                               3                              2                      8

3. Polska                2                               2                              5                      9

4. Holandia             2                              -                              2                       4

5. Austria               -                               1                              4                       5

6. Hiszpania           -                               1                              1                       2

7. Belgia                 -                               1                              1                       2

8. Węgry                 -                               -                              2                       2

9. Grecja                   -                               -                             1                        1

10. Luxemburg        -                              -                               1                        1



Puchar Świata Par

3 08 2009

Już 1 września w Manilii rusza światowa rywalizacja par. Do gry przystąpią 32 drużyny z 31 państw. Dwa miejsca otrzymali bowiem Filipińczycy.  Nasze barwy będą reprezentować Mateusz Śniegocki i Radosław Babica. O ich nominacji zadecydowała pozycja w rankingu Europy. Z dużym zainteresowaniem oczekiwany jest występ obrońców tytułu - Amerykanów Shane van Boeninga i Rodneya Morrisa. Oczy świata skierowane  będą na legendarny duet Reyes -Bustamante. Z pewnością te osoby przyciągną do sali gier kilka tysięcy miłośników bilarda.  Nasz plan minimum, to wygrać 2 mecze. Dotychczas się to nie udało,ale wierzymy, że polski duet stać na taki występ. Oczywiście wiele zależy od losowania, ale gdy jedzie się grać z najlepszymi trzeba wierzyć we własne możliwości. Kilka razy udawało się zadziwić rywali. A może tym razem przeżyjemy prawdziwy szok?

EUROPE  1. Austria 2. Belgium  3. Croatia  4. Denmark  5. England  6. Finland  7. France  8. Germany  9. Holland  10. Italy  11. Malta  12. Poland  13. Russia  14. Spain  15. Sweden ASIA 16. China  17. Hong Kong  18. India  19. Indonesia  20. Japan  21. Korea  22. Malaysia  23. Philippines A  24. Philippines B  25. Singapore  26. Taiwan  27. Thailand  28. Vietnam NORTH AMERICA 29. Canada  30. USA OCEANIA 31. Australia