Dopingowe przepisy nie dla wszystkich ?

22 09 2016

Hakerzy włamali się do systemy informatycznego Światowej Agencji Anty Dopingowej (WADA) i puścili do sieci bardzo ciekawe informacje z Igrzysk w Rio.  Jeżeli jest prawdą , to co publikują media, to będziemy mieli kolejny skandal.  WADA nie zareagowała na merytoryczną zawartość niusów, a jedynie oburzyła się, że ktoś się włamał. Może nie ktoś, bo wskazano, że byli to rosyjscy hakerzy.

Jak wiemy  m.in. lekkoatletów   i … paraolimpijczyków z Rosji wykluczono z igrzysk.  Teraz podaje się, że to może być zemsta. Zemsta nie zemsta, ale jeżeli medaliści olimpijscy w tenisa czy złoci medaliści w biegach otrzymali warunkowe dopuszczenie do startu używając ogólnie mówiąc środków zabronionych, a innych za to samo zdyskwalifikowano, to nie wygląda to dobrze.

Wszyscy pamiętamy, że ” przypadłością” skandynawskich biegaczek na nartach była astma i pozwolono im brać środki rozszerzające  płuca, a tym samym zwiększające wydolność organizmu, to nasza Justyna na starcie była w plecy!  WADA ma wykaz  nie tylko środków medycznych zabronionych w użyciu, ale także metod.  Metoda sztucznego natleniania płuc jest tam zabroniona.

Z zainteresowaniem czekam na rozwój wydarzeń.


Opcje

Info

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować