Mironova i Kryzanovsky mistrzami świata w piramidę.

2 12 2014

W Khanty Mansinskie  zakończyły się mistrzostwa świata w piramidę odmiana ” free-pyramid”. W kategorii mężczyzn najlepszym okazał się 18-latek z Mołdawii  S. Kryżanovsky. W finale 7:5 pokonał Ukraińca A. Polamar. Brązowe medale pozostały w Rosji. Wywalczyli je V. Osminin i O. Erkulev.

Wśród pań po raz kolejny poza konkurencją była D. Mironova z Rosji, pokonująca w ostatnim meczu T. Maksimovą 5:1. Trzecią z Rosjanek na podium była P. Jaroshevich. Medal dla Ukrainy wywalczyła Z. Prituliuk.

Poprzez Mak Marketing i East European Billiard Council finansowo-organizacyjnie wsparłem start 4 zawodników - M. Skonecznego z Polski , M. Potaś ze Słowacji oraz D. Adamowa i D. Ignateva z Bułgarii.

Uczestniczyłem także w zebraniu International Pyramid Confederation, które odbyło się w czasie mistrzostw. Tam przedstawiłem raport z realizacji zadań obejmujących rozwój piramidy w Europie Centralnej i Zachodniej.

W wolnym czasie zobaczyłem mecz hokejowy kontynentalnej ligi, zawody biathlonowe oraz surowe uroki życia na Syberii. Pogoda generalnie nam sprzyjała. Temperatura poniżej 30 stopni była tylko przez 2 dni.