Gagik Arutyunyan wygrał Germany Championship.

11 08 2014

Zawodnik z Czech Gagik Arutyunyan zwyciężył w EEBC Pyramid Open - Germany Championship w Berlinie. W finale pokonał Amerykanina Dietera Johnsa 3:2. Brązowe medale wywalczyli Niemcy Vadim Polevoy  oraz Vitalij Zilberscher .  Turniej rozegrany w odmianę combined pyramid zgromadził 32 zawodników. Obok graczy z Niemiec  w Berlinie pojawili się Polacy, Słowak , Amerykanin i Czesi.  Specjalną nagrodę otrzymała jedyna kobieta startująca w imprezie Olga Poleschova z Czech.

Turniej w Billard Club Pyramide był sportowym maratonem. Ze względu na dużą liczbę uczestników, 3 stoły i zróżnicowany poziom sportowy mecze w sobotę zakończyły się w godzinach nocnych. W niedzielę puchary i nagrody finansowe ufundowane przez East European Billiard Council wręczono ok. 20.00.

Mistrzostwa Niemiec miały telewizyjną transmisję on-line realizowana przez TVSports.pl. Kilka spotkań opatrzono komentarzem po niemiecku, polsku, rosyjsku i angielsku.

Jako prezes EEBC byłem gościem i współgospodarzem turnieju. Koszty imprezy w 100% pokryła prowadzona przez mnie organizacja. Było to mozliwe dzięki kontraktowi podpisanemu z  International Confederation of Pyramid. Nie przypadkowo logo Gazprom widniało na planszach wokół stołu finałowego.  Zawody rozegrano na suknie Eurosprint ufundowanym przez czeską firmę Tool. W imprezie debiutowali dwaj moi koledzy z Kielc - Edward Janaszek i Włodzimierz Biełojedow. Muszę przyznać, że mnie zaskoczyli i .. wygrali po meczu.  W Kielcach w sierpniu stawiamy stół do piramidy i montujemy grupę sportową. Pierwsi chętni już są.