Co u sąsiadów ?

5 05 2014

Baltic League

W państwach bałtyckich ruszyła kolejna edycja Baltic League, czyli cyklu turniejów w pool bilard. Pierwszy turniej odbył się w Kownie, a zwycięzcą został Konrad Piekarski, który współnie z Jackiem Jarno, Maciejem Trudnowskim oraz Krzysztofem Tymińskim pojechali na Litwę.  Miłym akcentem było umieszczenie przez na plakacie imprezy zdjęcia Ewy Bąk. Ewa z przyczyn zawodowych nie mogła pojechać na turniej ale obiecała, że pojawi się na jednej z imprez tego cyklu.

Uniwersalny Koniar

W Mistrzostwach Słowacji  w Snookera ( podobnie jak w pool bilard) znaleźli się dwaj dobrze znani nam zawodnicy: Jaroslav Polach i Jakub Koniar. Ponownie lepszy był Koniar.

Sukces po 21 latach

Po 21 latach działania Słowacki Związek Bilardowy doczekał się medalu w mistrzostwach Europy w pool bilard. Sprawcą niespodzianki był Jakub Koniar. Jakub w finale odmiany 8-bil przegrał z N. van den Bergiem z Holandii.

Memoriał Haviera w Rużomberku

Jurek Petr został zwycięzcą turnieju dla seniorów ( powyżej 40 lat), który cyklicznie jest organizowany na cześć tragicznie zmarłego bilardzisty słowackiego Romana Haviera.   Z Polski w imprezie zagrał Kamil Kapołka.

Fatalna sytuacja na Ukrainie.

Zła sytuacja polityczna na Ukrainie spowodowała, że ludzie chowają pieniądze na czarną godzinę i sektor kultury-rozrywki znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.  Na Ukrainie z braku klientów padają kolejne kluby bilardowe. Starty firm sięgają do 15.000 dolarów miesięcznie.