Wykorzystali szansę.

6 08 2012

W piątek napisałem, że nasi młodzi bilardziści wykuci są z brązu, gdyż do przedostatniego dnia mistrzostw Europy zdobyli tylko medale w tym kolorze.  Z pięciu szans na zmianę sytuacji , w oststnim dniu, wykorzystali aż cztery, a Oliwia Czupryńska i drużyna juniorów młodszych wywalczyli złoty medal. Mocnym akcentem zakończyli start Daniel Macioł i Sylwia Ząbek kończąc zawody ze srebrnymi krążkami. Łącznie nasze młodzieżowe kadry przywożą do kraju 11 medali. Więcej zdobyli tylko Niemcy -16 szt. Wynik tego mroku jest lepszy od osiągniętego w 2011. Oliwia i Sylwia pojadą na MŚ juniorów. Gratulacje dla zawodników i trenera. Brawa dla Polskiego Związku Bilardowego i wszystkich wspierających sport młodzieżowy, że ciągle stanowimy czołówkę Europy.  Od 1998 roku nie przywieźliśmy z ME mniej niż 5 medali.

W nabliższych dniach Darek Kobacki , wiceprezes PZBil, prześle sprawodzanie ze startu, w którym dokona indywidualnego podsumowania.  Oceni także organizację turnieju. Jak napisano na stronie PZBil, niestety brak profesjonalizmu ze strony organizatora oraz złe warunki techniczne sali ( 40 stopni ciepła) spowodowały, że grać nie było łatwo.