Mistrzostwa sukcesu.

6 08 2018

Zakończyły się mistrzostwa Europy w pool bilard i czas cieszyć się z sukcesu. Jak zwykle, przed wyjazdem,  sporo dyskusji wzbudzało nominowanie zawodników. Dzisiaj wiemy, że dokonałem dobrego wyboru. Muszę potwierdzić, że najbardziej niepokoił mnie Konrad Juszczyszyn, a dokładnie jego operacja kolana i treningowa przerwa.  Po powrocie dwa krajowe starty  Konrada nie zachwyciły, ale przed mistrzostwami wygrał Pardubice Open. W Holandii początkowo nie umiał się odnaleźć ( miejsca 33 i 65 w 14/1 i 10- bil), ale z każdym dniem grał lepiej.  Dodatkowo jego wizyta w szpitalu w Veldhoven nie poprawiała nastroju. Finalnie został najlepszym zawodnikiem męskiego turnieju !!! Wielkie brawa. Absolutnie oczarował nas Karol Skowerski. To co zrobił w grach drużynowych jest godne najwyższego uznania. Mecz finałowy z N. Feijenem dopełnił obrazu. Wspólnie z Tomkiem Kapłanem stworzyli fantastyczny duet. Dodatkowo medal Karola w 10-bil ugruntował jego międzynarodową wartość. Mariusz Skoneczny zaskoczył w 14/1 i medalem podgrzał wolę walki w ekipie. Później problemy zdrowotne utrudniały mu udział w rywalizacji. Walczył jednak na ile potrafił.  Mieszko Fortuński chciał pokazać, że numer 1 polskiego rankingu, obrońca medalu z 2017 roku  będzie jednym z głównych aktorów mistrzostw. W 8-bil stanął na trzecim stopniu podium. Dwa razy przebił się do najlepszej 16-tki ( 14/1 i 10-bil). Zdobył także punkty dla drużyny w meczu z Niemcami i Hiszpanią.

Ogólnie w klasyfikacji medalowej ME zwyciężyli Niemcy, a Polska zajęła drugie miejsce. Jednak do tego zestawienia liczono  wyniki ze wszystkich grup ( juniorzy, seniorzy, kobiety, mężczyźni, niepełnosprawni).  Jeżeli zestawić medale w kategorii mężczyzn, to zdecydowanie wygraliśmy klasyfikację:

1. Polska -  2 złote ; 1 srebrny, 3 brązowe.