Festiwal z rozmachem.

20 06 2017

Po raz drugi podjąłem się organizacji Międzynarodowego Festiwalu Bilardowego. Po raz drugi zaufali mi partnerzy, media i sponsorzy. W ubiegłym roku z zaproszenia skorzystało 232 zawodników z 21 państw.  Walczyli inwalidzi na wózkach, juniorzy, amatorzy i profesjonaliści. Po raz pierwszy w Polsce zagrano duży turniej w piramidę.  Podziękowanie za wsparcie światowej kampanii Peace and Sport i Say No! To Doping złożyli nam prezesi z Lozanny i Montrealu.

W tym roku dokonałem kilku zmian. Ponieważ Mistrzostwa Świata Inwalidów na Wózkach są w Finlandii “w ich miejsce” zagrają panowie po czterdziestce.  Mamy więc Mistrzostwa Polski Old Boys. Dodatkowo imprezą Festiwalu będzie Międzynarodowy Puchar Polski Kobiet .  Na najlepszych czeka rywalizacja w Polish -9-Ball  zaliczanym do serii Dynamic Best of the East. Nadal wypełniam kontrakt zawarty z Międzynarodową Konfederacją Piramidy.  Będziemy zatem gospodarzem Mistrzostw Europy Zachodniej i Centralnej w Piramidę.  Stoły do gry i ekipa sędziowska jadą z Ukrainy.  W tej imprezie nie mogą zagrać m.in.: Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Kazachowie, Kirgizi, Mołdawianie i Gruzini.  Swój udział potwierdzili: Niemcy, Finowie, Hiszpanie, Włoch, Bułgarzy, Czesi, Łotysze, Litwini i … Polacy. Wśród nich najlepszym jest Mariusz Skoneczny i posiadający kartę pobytu w Polsce Gagik Arutyunyan.  Z ciekawością zobaczymy start rewelacyjnie grającej Lubov Parizere z Rygi.

Strategicznym partnerem jest Miasto Kielce. Serdecznie dziękuję prezydentowi p. Wojciechowi Lubawskiemu za  wsparcie akcji. Nie odmówił nam środków Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz kilkanaście firm: od USA, Niemiec, Belgii przez Polskę do Rosji.  Mamy więc fantastyczne stoły: Dynamic , WiK  oraz najlepsze sukno ( Iwan Simonis) i bile ( Aramith).  Powoli zamykamy listy startowe. Jak zwykle część osób zapomniała kiedy jest termin rejestracji.  Zakładam, że w tym roku zagra ponad 300 zawodników !!!

Chociaż Festiwal jest ogromnym przedsięwzięciem, to jakoś nie mam stresu. Mam obok siebie doświadczony, operatywny zespół. To grupa, z która organizowałem m.in: mistrzostwa świata juniorów i osób niepełnosprawnych, mistrzostwa Europy, World Pool Masters , Mistrzostwa Polski i wiele międzynarodowych akcji.  Są wśród nich: Grzegorz Kędzierski, Izabela Gajek, Dariusz Kobacki, Karol Skowerski, Marek Karlikowski, Alexandru Balas, Ihor Kovtun czy Andrey Anhelin. Wiem, że mogę na nich polegać.  Juz 28 czerwca ok. 10.30 ruszą gry. Linki do wyników będą na stronie www.makmarketing.pl , www.ebc-billiard.com oraz www.bilard-sport.pl


Opcje

Info

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować