15 sezon Dynamic Best . Skoneczny najlepszy.

13 11 2016

15 sezon cyklu potwierdził jak ważną rolę odgrywa on w promocji i rozwoju sportu bilardowego w Europie.  Dynamic Best jest drugim, po Euro-Tour, międzynarodowym cyklem turniejów w pool bilard.   W sezonie 2016 zagrało w nim 253 zawodników z 16 państw. Turnieje odbyły się w następujących miejscach i zagrało w nich :

Slovakia 9-Ball ? Rużomberok ? 60 os,  zwycięzca ? Jakub Koniar (SK),

Polish 9-Ball ? Kielce ? 88 os,  zwycięzca ? Tomasz Kapłan (PL) ,

Bulgaria 9-Ball ? Warna ? 70 os,  - zwycięzca ? Ioan ladanyi (ROM),

Romania 9-Ball ? Bukareszt? 81 os, - zwycięzca ? Mieszko Fortuński (PL),

Moldova ? 9-Ball ? Kiszyniów  - 48 os, zwycięzca ?Mariusz Skoneczny (PL).

Najliczniejszą grupę uczestników stanowili bilardziści z: Polski ? 69 os, Bułgarii ? 45 os, Rumunii ? 41 os, Mołdawii ? 25 os., Serbii ? 18 os. i Słowacji ? 16 os. Pozostali uczestnicy przyjechali z: Ukrainy, Czech, Węgier, Białorusi, Rosji, Gruzji, Włoch, USA, Cypru i Macedonii.

Nowością w historii cyklu było przeprowadzenie turnieju w Mołdawii. To 12 państwo, w którym gościł Dynamic Best of the East. Ważnym faktem jest duża ilość zawodników z Bułgarii i Serbii, gdzie praca związków narodowych nie jest najlepsza. Tutaj owoce przyniosła współpraca EEBC z klubami.  W cyklu nie zagrali bilardziści z Litwy, Łotwy i Estonii. Oni aktywnie uczestniczą w Mezz Baltic Pool League.  Mała jest liczba zawodników z Czech, Węgier, Rosji i Ukrainy.  W przypadku tych dwóch ostatnich państw duże znaczenie mają koszty udziału i problemy z wizami. Czesi generalnie są bardzo mało aktywni międzynarodowo, a na Węgrzech zaczyna się proces odbudowy ruchu sportowego. Miejmy nadzieję, że powrócą czasy gdy w Pesc startowała duża grupa silnych węgierskich graczy.

Najlepszym zawodnikiem sezonu okazał się Mariusz Skoneczny (PL) ? 355 pkt , który wyprzedził Michała Turkowskiego (PL) ? 320 pkt, Ioana ladanyi (ROM) ? 315 pkt, Cristea Ovidiu (ROM) ? 240 pkt, i Jakuba Koniar ( SK) ? 230.  

Kamery telewizyjne nagrały informacje z turniejów w Polsce, Rumunii i Mołdawii. Z zawodów przekazywano wyniki na żywo. W Polsce stacja Sport Klub retransmitowała półfinał i finał.

Na sprawność przebiegu turnieju miał także wpływ dobrej obsady sędziowskiej. Sędziom głównym w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii był Aleksandru Balas (ROM). Podziękowania za współpracę należą się : Romanowi Hamorowi, Markowi Potasovi, Samuelovi Koniarowi ( wszyscy Słowacja), Grzegorzowi Kędzierskiemu (PL) z ekipą TVSports.pl , Vladimirovi Popov (BUL) i kierownictwu klubów Shark i 9-ball z Warny;  Adrianowi i Marii Tabacaru oraz George i Marii Ciontu z King?s Club z Bukaresztu, a także Aleksandrowi Ghetmanet prezesowi federacji Mołdawii.

Od wielu lat strategicznymi sponsorami cyklu są: Dynamic Billard Organization z Niemiec, Iwan Simonis S.A. z Belgii oraz Saluc S.A. ( Aramith) z Belgii.  Składamy im serdeczne podziękowania za wsparcie naszej imprezy.  Dodać należy, że właściciel firmy Dynamic ufundował nagrodę dodatkową dla zwycięzcy rankingu ? pokrycie opłaty startowej w cyklu Euro-Tour 2017.

Cykl poprowadziła firma Mak Marketing ? Marcin Krzemiński i East European Billiard Council. 


Opcje

Info

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować